C192M-15X38 Series 192 Locking Assembly, Steel, Zinc Plated, 0.59" ID, 2.5" Width, 15 mm Shaft Diameter
★★★★★ 4.4 56 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by wintersediting.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Single-taper
  • Self-centering design with mounting flange
  • For use in through-bored components with smaller pitch/outside diameters
  • Mounted component remains fixed axially during installation
  • Saves downtime and associated costs
Item Weight 6.2 ounces
Manufacturer MAV s.P.a
Item model number C192M-15X38
Package Dimensions 2.44 x 2.36 x 1.65 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
56 ratings | 23 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (45)
4 stars
5% (3)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (6)