Mean Well MDR Switching Power Supply, MDR-100-24 100W 4A
★★★★★ 4.7 50 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by wintersediting.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
NEW
  • The power driver can be mounted on TS-35/7.5 or 15 rails to save cabinet space. Built-in active DC OK signal, LED indicator, no-load power loss:< 1 W.
UPC 787966185889
Model MDR-100-24
Brand Name MEALDOO
Part Number MDR-100-24
Manufacturer MEALDOO
Current Rating 4 Amps
Maximum Frequency 60 Hz
Minimum Frequency 50 Hz
Warranty Description 2
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
50 ratings | 21 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (43)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (5)