Tone Replacement Torque Wrench Quick Spanner Head 12DRSQ-17 φ0.5 inch (12 mm), Width 2.7 inches (17 mm)
★★★★★ 4.1 127 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by wintersediting.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Drive: φ0.5 inches (12 mm)
  • Standard size: 2 sides width 6.7 inches (17 cm)
  • Weight: 3.0 oz (85 g)
Color Silver
Brand Name TONE
Head Style トルクレンチ
Manufacturer トネ(TONE)
Model Number 12DRSQ-17
Item Type Name Torque Wrench
Package Quantity 1
Included Components No
Manufacturer Part Number 12DRSQ-17
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
127 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (98)
4 stars
7% (9)
3 stars
4% (5)
2 stars
2% (3)
1 star
10% (13)